Young adult (CZ)

Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte

A. S. King


Najlepšia tínedžerská kniha roku 2011.

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje, že treba tvrdo makať, a tak Vera roznáša pizzu. A po práci pije, lebo nevie, ako inak uniknúť z tohto sveta, pred vlastnými traumami a strachmi. Vere totiž zomrel sused, donedávna najlepší kamoš a platonická láska v jednom. Vera mu chcela pomôcť, no doma sa riadili heslom: Nevšímaj si to. Ale toho má už plné zuby!

12,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 336
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 11.9.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,33 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Please ignore Vera Dietz
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Ivana Cingelová
EAN 9788056618103
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Video

Recenzia médii

Claudia Kántorová

perlasworldofstories.blogspot.com - VERU DIETZOVÚ SI LÁSKAVO NEVŠÍMAJTE

Keď ste čítali Jedno srdce, jedno telo, jeden svet, budete túto knihu milovať tiež. Možno menej. Možno aj viac. Len ťažko sa mi hľadajú slová, pretože hoci som nikdy nestratila kamaráta, postava Very mi bola viac ako známa. Čoby len známa, počas čítania som mala pocit, akoby sedela vedľa mňa na posteli a hovorila o všetkom, čo ju trápilo. Akoby sa mi chcela vyrozprávať zo zlého dňa a povedať mi, ž...

Autor

A. S. King

A. S. King

A. S. King trávi všetok voľný čas na cestách. Križuje USA a žiakom na základných a stredných školách, študentom na univerzitách, vychovávateľom, učiteľom a každému, komu na ostatných záleží, rozpráva o dôležitosti mentálneho zdravia dospievajúcich detí a tínedžerov. Okrem toho prednáša na katedre tvorivého písania na Vermontskej univerzite. Je autorkou deviatich tínedžerských a dvoch detských kníh. Za svoj druhý román Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte (ktorý držíte v rukách) získala čestné uznanie za najlepšiu tínedžerskú knihu roku 2011. Jej zatiaľ posledný román V tejto rodine kopte hlbšie (pripravuje CooBoo) je víťazom ceny Najlepšia tínedžerská kniha roka 2020. A. S. King žije a tvorí v Pensylvánii.

Zobraziť profil autora