Young adult (CZ)

Hnev, čo si zasial

Angie Thomasová


Svetový bestseller inšpirovaný skutočnou udalosťou.

ŠESTNÁSŤROČNÁ STARR CARTEROVÁ žije v dvoch svetoch: býva v chudobnej černošskej štvrti a navštevuje snobskú strednú školu na predmestí. Krehkú rovnováhu medzi nimi naruší večer, keď sa stane svedkyňou streľby, pri ktorej policajný dôstojník pripraví o život jej najlepšieho priateľa z detstva Khalila. Khalil v čase vraždy pri sebe nemal zbraň.

Jeho smrť zakrátko upúta pozornosť celoštátnych médií. Niektoré ho opíšu ako grázla, iné ako drogového dílera a gangstra. Starrina najlepšia kamarátka zo školy dokonca naznačí, že si zomrieť zaslúžil. Keď sa ukáže, že polícia nemá záujem prípad vyriešiť, ulice zaplnia demonštranti a černošská štvrť sa zmení na vojnovú zónu. Všetkých zaujíma, čo sa v osudný večer skutočne stalo. Odpoveď pozná iba Starr.

No čokoľvek, čo sa rozhodne (alebo nerozhodne) prezradiť, môže zničiť jej rodinu a ohroziť jej život.

Strhujúci debutový román Angie Thomasovej o obyčajnom dievčati v neobyčajnej situácii inteligentne, citlivo a s neochvejnou úprimnosťou zobrazuje problém rasizmu a policajnej brutality.

Viac
Získané ocenenia:
New York Times bestseller, 2018,

0,00 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Žáner román
Počet strán 368
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 18.5.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,4 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Hate U Give
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056604823
Vek od 13
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Recenzia médii

Sima

nakridlachknih.blogspot.cz - Hnev, čo si zasial

Príbeh Starr, ktorá bola svedkom vraždy jej kamaráta Khalila. Lenže to nebola len taká hocijaká vražda, Starr a Khalil sú černosi a policajt, ktorý vystrelil, je beloch. Čo však zmôže šestnásťročné dievča vo svete plnom belochov, kde si každý hovorí svoju pravdu a nie tú ozajstnú ? Starr sa však rozhodne bojovať za svoju pravdu a uctiť si Khalila, pretože on by pre ňu urobil to isté. Nedovoľ im...