Young adult (SK)

Včelia kráľovná

Laura Rubyová


Oceňovaný príbeh z prostredia malého mesta so zvláštnou atmosférou

Láska a strata, mágia a záhady, vina a odpustenie. Neobyčajný príbeh o tom, že tvár, ktorú ukazujeme svetu, sa často líši od toho, kým skutočne sme.

Kostilom je podivné miesto plné zlomov, cez ktoré sa môžete prepadnúť a zmiznúť naveky. Keď zmizne mladá a krásna Roza, nikoho to príliš neprekvapí. Nie je prvá, kto od bratov O'Sullivanových utiekol.

Finn O'Sullivan však vie, že tentoraz to bolo inak. Rozu uniesol nebezpečný muž, ktorého tvár si však nedokáže vybaviť. A ľudia v meste aj polícia mu už dávno prestali veriť.

Silný príbeh zasadený do prostredia malého mesta so zvláštnou atmosférou má skvelé ohlasy od čitateľov aj kritiky a získal už niekoľko literárnych cien.

„Včelia kráľovná je dôkazom toho, že originálny štýl Laury Rubyovej patrí medzi to najlepšie, s čím sa môžeme na poli fikcie stretnúť. Naženie vám slzy do očí, vydesí vás, omámi zvláštne snovou atmosférou, prinúti vaše srdce kričať od šťastia. Jej kniha je magickým realizmom vo svojej najmagickejšej podobe.“

- E. Lockhartová, autorka Ostrova klamárov, držiteľka ceny Printze Award, finalistka National Book Award

„Má to atmosféru, má to hypnotizujúci rytmus; niekedy je to desivé, niekedy romantické a inokedy také reálne, že vám zážitky hlavných postáv pripadajú ako vaše vlastné spomienky. Je to nabité emóciami, plné nečakaných zvratov... A aj keby som tu veľmi rada sedela a spievala ďalšie ódy, najlepšie bude, keď si Včeliu kráľovnú prečítate a vychutnáte sami.“

– Leila Roya, Kirkus, What’s in a Face

Viac

0,00 € Odporúčaná cena
Nedostupné