V tejto rodine kopte hlbšie - silný príbeh o predsudkoch a rasizme v každom z nás

V tejto rodine kopte hlbšie - silný príbeh o predsudkoch a rasizme v každom z nás
13.5.2021 | CooBooNews

Zrnko predsudkov a rasizmu je zasiate v každom z nás. A stačí málo, aby vyklíčilo. Najlepšia tínedžerská kniha minulého roku – V tejto rodine kopte hlbšie – od americkej autorky A. S. Kingovej práve vychádza v slovenskom preklade Ivany Cingelovej vo vydavateľstve CooBoo. „Každý, kto si myslí, že knihy pre young adult generáciu nemôžu byť veľkou literatúrou, si musí prečítať túto autorku,“ upozorňujú v Irish Times a superlatívy pridávajú aj ďalší kritici.

Čítať viac

Zlaté dievča - román spoza opony tvrdého sveta vrcholovej gymnastiky

Zlaté dievča - román spoza opony tvrdého sveta vrcholovej gymnastiky
5.5.2021 | CooBooNews

Nazrite za oponu tvrdého sveta gymnastiky, kde sa skrýva odvážne dievča a jeho veľký sen o zlatej medaile. Americká autorka Jennifer Iacopelli sa vo svojom románe Zlaté dievča zamýšľa nad tým, čo všetko sú športovkyne ochotné urobiť pre zlatú medailu. Kniha pre generáciu young adult práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo v preklade Zuzany Štelbaskej.

Čítať viac

5 dôvodov prečo si prečítať Zlaté dievča

5 dôvodov prečo si prečítať Zlaté dievča
26.4.2021 | O našich knihách

Sila, elegancia, precíznosť, ale aj drina, zranenia a nekonečné hodiny tréningu. Tak vyzerá športová gymnastika a váš život, keď ho gymnastike zasvätíte. Do sveta tohto športu, podľa môjho skromného názoru jedného z najťažších športov, akým sa môžete venovať, nás privádza kniha Zlaté dievča od Jennifer Iacopelli. A predstaví nám ho dokonale. Čítala som knihu v origináli, a keďže sa neviem dočkať, kým si knihu prečítate aj vy, tu je 5 dôvodov, prečo by ste si Zlaté dievča nemali nechať ujsť.

Čítať viac

Provokatívny príbeh Popolušky – očami nevlastnej sestry, ktorá tiež túži po šťastí

Provokatívny príbeh Popolušky – očami nevlastnej sestry, ktorá  tiež túži po šťastí
29.3.2021 | CooBooNews

Nevlastná sestra – to je provokatívny príbeh o Popoluške naopak! Tentokrát pohľadom jej nevlastnej škaredej sestry Isabelle, ktorá rovnako túži po šťastí. Oceňovaná americká autorka Jennifer Donnelly sa vo svojej úspešnej knihe pýta, či môže byť aj škaredé dievča šťastné a odkazuje, že krása nie je všetko. Nevlastná sestra práve vychádza v preklade Denisy Ghaniovej vo vydavateľstve CooBoo.

Čítať viac

Ako to vyzerá vo vydavateľstve Albatrosmedia? | Rozhovor so šéfredaktorom Erikom Fazekašom

Ako to vyzerá vo vydavateľstve Albatrosmedia?  | Rozhovor so šéfredaktorom Erikom Fazekašom
24.3.2021 | CooBooNews Interview

Vydavateľský biznis je veľmi špecifický. Každý človek je síce nahraditeľný, ale nie je možné zo dňa na deň nahradiť redaktora, sadzača, tlačiara... Aj to je dôležité uvedomiť si pri popasovaní sa s výzvami, ktoré nám minulý rok priniesol. Dostali sme od vás viacero otázok o edičáku a plánovaných knihách, preto sme vyspovedali nášho šéfredaktora Erika Fazekaša.

Čítať viac