Sladkosť jarnej lásky

Edičný plán 2023

Ahojte, kubilíni! Je tu nový jarný edičný plán a ja by som vám rada trochu bližšie predstavila, na čo všetko sa môžete od CooBoo tešiť v tomto príjemnom jarnom období.

S prvou knihou sa ponoríte do úžasného sveta mágie plných tajomstiev, kde nebudú chýbať silné hrdinky, ktoré sa ničoho neboja. Možno už aj tušíte o čom hovorím. Áno, presne tak! Je to kniha Krásy a zvieratá z pera Somana Chainani.

V tomto momente už mnohí túto knihu máte doma a ponorili ste sa do sveta príbehov, z ktorých vznikli novodobé rozprávky. A tí z vás, ktorí ste o tejto knihe ešte nič nepočuli, trochu vám o nej poviem. V knihe nájdete dvanásť skvelých príbehov, kde nechýba mágia, tajomstvá a hrdinky, ktoré nepotrebujú čakať na svojho princa, ktoré sa neboja bojovať za to, čo chcú, či už ide o lásku alebo šťastie. Každý z nás sa v tom nájde, pretože tieto príbehy nás poznajú, rozumejú nám. Sú zrkadlom do našej duše. Nebojte sa do nej nahliadnuť a siahnite po tejto úžasnej knihe, ktorá má ešte úžasnejšiu obálku.


Ďalšou netrpezlivo očakávanou novinku je štvrté pokračovanie série Motýliky od Alice Oseman, ktorá získala britské ocenenie BAFTA  Awards v kategórií spisovateľ drámy za seriálové spracovanie knihy a tiež niekoľko ocenení Emmy. Nie je možné, aby ste na tieto dokonalé komiksy nenarazili na ceste na náš web, sociálne siete či regály kníhkupectiev, alebo na Netflixe, kde nájdete seriál. Ani tento štvrtý diel s názvom Motýliky- medzi štyrmi očami, nebude iný v tom, že sa ponoríte do sveta dvoch mladých mužov, Nicka a Charlieho.

Obaja mladíci musia prekonať mnoho prekážok v láske v podobe nechápavej rodiny či psychických problémov. Nickova a Charlieho láska nebola nikdy silnejšia, preto keď Nick zistí, že Charlie má veľký problém, urobí všetko, len aby mu pomohol. Nebudú chýbať sladké vyznania, boj s problémami mladej lásky, ale aj veľká skúška. Či to dokážu Nick a Charlie spolu prekonať budete určite chcieť zistiť vy sami, a to už na začiatku apríla. Dokonalá romantika na začiatok jarného obdobia a to hovorí aj jasná výhra v Goodreads Choice Awards z roku 2022 v kategórií grafické novely a komiksy. Touto knihou nič nepokazíte. Ak už máte knihy prečítané, určite vás poteší aj to, že už tento rok sa môžeme tešiť aj na druhú sériu seriálu na Netflixe. Dovtedy si pozrite aspoň tú prvú a ponorte sa do toho krásneho sveta spolu s hlavnými postavami.


Na ešte teplejšie počasie vás určite naladí ďalšia pripravovaná kniha, ktorá bude dokonalou spoločníčkou na letnú dovolenku. Aaaach, predstavte si to...teplo, voda, pláž, žiadne povinnosti len dokonalý čas na čítanie. Predstavujete si to, ja by som tam najradšej už bola a v rukách držala knihu Leto porušených pravidiel od K. L. Walther. Dokonalá romantická jednohubka, ktorá poteší nejedno romantické srdiečko.

Meredith prišla o svoju milovanú sestru, ktorá zbožňovala rodinnú hru „Asasín“ a keď sa na letnej svadbe stretne celá rodina, Meredith sa rozhodne hru vyhrať na počesť jej sestry. Tu sa do hry dostáva roztomilý ženíchov družba, s ktorým utvorí spojenectvo. Ale veľmi rýchlo sa ukáže, že ju až príliš rozptyľuje. Čo myslíte, bude v stávke viac než len víťazstvo v hre? Dokáže sa Meredith znova otvoriť, po tom, čo sa po smrti svojej sestry úplne uzavrela? Dokáže ju mladý družba natoľko rozptýliť, že v stávke bude aj jej srdce? Ja chcem vedieť odpovede už teraz, no ešte chvíľu si počkám, kým sa mi táto kráska dostane do rúk, čo bude už čoskoro. Dovtedy si môžete prečítať niečo podobné, napríklad z pera slávnej Jenny Han alebo Lásku a gelato, čo je dokonalou letnou romancou.


Dokonalá fantasy z ešte dokonalejšieho sveta
Vladimíra Šebová, naša slovenská bohyňa fantasy príbehov prišla s novou knihou zo sveta knihy Dcéra zimy. A ako to bolo aj pri prvej knihe z pera tejto autorky, aj teraz je jej obálka majstrovským dielom. Zamilovala som sa do nej na prvý pohľad. Toto umelecké dielo bolo znova vytvorené šikovnou umelkyňou Lenkou Šimečkovou. V knihe sa znova môžete tešiť aj na špeciálnu mapu, ktorú vytvoril Brian Terrero, tak ako to bolo aj v knihe Dcéra zimy.

V knihe Syn podsvetia môžete očakávať mnoho nástrah, mnoho tajomných bytostí, ale aj silu spojenia síl za jednu vec. Keď sa Sirína, dievča s čarovným hlasom, dozvie, že boh podsvetia Veles hľadá svojho syna a za jeho nájdenie ponúka odmenu, využije túto príležitosť, aby získala späť to najcennejšie. Cesta do podsvetia je náročná a tak si zavolá na pomoc rôzne bytosti. Smrteľníka, ktorý stratil svoj obchodík, Rusalku, Lešija ale aj dediča podsvetia, ktorý zutekal zo sveta v snahe zmeniť svoj osud. Cesta to nebude ľahká. Čakajú ich nástrahy, nepriatelia, príšery ale aj ich vlastné rozdiely medzi nimi. Čo nájde v Nave syn boha podsvetia, ktorý prišiel o všetko? Nájdu všetci viac, než len to čo hľadajú? Získajú aspoň to, po čom túžia, alebo nie? To sa už dozviete, keď túto krásku budete čítať.


Linka smrti znova zvoní
Určite si všetci pamätáte na knihu Na konci naozaj obaja umrú od Adama Silveru, ktorý práve oznámil, že Netflix kúpil práva na natáčanie seriálu. Tešiť na neho by sme sa mohli niekedy na ďalší rok. No nie je to skvelé? CooBoo kúpilo prequel tejto knihy a už tento jún sa dočkáme prekladu knihy Na konci umrú ako prví. V tejto knihe sa vrátime v čase pred prvú knihu, kde je deň pred spustením Linky smrti, kedy sa všetci pýtajú či je to naozaj možné alebo je to všetko len podvod.

Tentokrát sa Linka smrti ozve Orionovi a Valentinovi. Opäť zisťujeme, že mladí chlapci sa pred tým nepoznali, no po tom, ako sa Linka smrti ozve, pochopia, že posledný deň chcú prežiť spolu, aj keď nevedia, ako sa skončí. Na konci dňa má zomrieť len jeden z nich a nikto nevie, kto to bude. Prežiť posledný deň v živote s človekom, ktorého možno nepoznáte, ale cítite s ním silné spojenie je určite krásne, aj keď možno smutné. V knihe nájdete kapitoly z viacerých pohľadov a medzi nimi je aj pohľad tvorkyne Linky smrti. Kniha plná trpko-sladkých pocitov a emócií možno nie je pre každého čitateľa, no ak sa vám páčila kniha Na konci naozaj obaja umrú, určite ju budete milovať.


Čo na to hovoríte? Určite nám dajte vedieť, na ktoré knihy sa tešíte a možno aj to, čo by ste si radi prečítali v budúcnosti.

Autorkou článku je Monika Filipová