Ošiaľ pokračuje: vychádza štvrtá časť komiksu Motýliky od Alice Oseman

CooBooNews

Ošiaľ okolo najláskavejšieho komiksu Motýliky sa nekončí! Svetový fenomén o vzťahu dvoch stredoškolákov Nicka a Charlieho pokračuje štvrtým dielom: kniha Motýliky – medzi štyrmi očami práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo aj v slovenčine v preklade Ivany Cingelovej.

Láska nie sú len motýliky v bruchu! Vie to aj autorka série, rešpektovaná Alice Oseman, ktorá v zatiaľ poslednom pokračovaní Motýlikov otvára aj vážnejšie otázky identity a hľadania vlastnej cesty. Nickova a Charlieho láska síce nebola nikdy silnejšia, no vzťahy sú aj o inom. Nick si všimol, že Charlieho trápi obrovský problém. Veľa neje a neustále ho ovláda úzkosť. Nick je však odhodlaný spraviť všetko pre to, aby sa Charlie cítil lepšie. Mladí ľudia sa snažia nájsť svoje miesto vo svete a zistiť, kým vlastne sú. Ustoja najväčšiu skúšku svojich mladých životov?

Kniha Motýliky - medzi štyrmi očami je príbehom o dospievaní a zmenách, o láske a priateľstve, ale aj o zápasoch s duševnými problémami a ťažkosťami s akceptáciou samého seba. Alice Oseman svojim štýlom písania zaujme nielen mladých čitateľov, ale aj dospelých, ktorí si radi zaspomínajú na vlastné teenage roky a sú otvorení novým myšlienkam.

„Motýliky 4 sú knihou, ktorú som napísala, aby som mohla hovoriť o niektorých z najťažších tém, s ktorými som sa stretla v mojom živote. Je to príbeh o láske, priateľstve, bolesti a nádeji. Môžem povedať, že je to najdôležitejšia a najosobnejšia kniha, akú som kedy napísala," vyjadrila sa Alice Oseman.

Motýliky, v originále Heartstopper, sa dočkali úspešného seriálového spracovania spoločnosťou Netflix, čo vyvolalo ošiaľ medzi tínedžermi. Nadšení sú však aj literárni kritici: „Motýliky 4 sú knihou plnou autenticity a úprimnosti. Dokáže osloviť každého. Alice Oseman ukazuje, že táto séria si zaslúži miesto v knižnici každého, kto sa zaujíma o súčasnú literatúru pre mladých," napísali v denníku The Independent.

„Je to kniha, ktorá sa dotkne každého, kto si ju prečíta. Autorka drží krok s dnešným svetom a dokáže skvele zachytiť súčasné témy, ktoré zaujímajú mladých ľudí. Jej kniha je dôkazom toho, že literatúra pre mladých má čo povedať," zhodnotil magazín Publishers Weekly. Na záver hodnotenie z BookPage: „Alice Oseman sa opäť ukázala v celej svojej nádhere. Jej štýl písania je živý a zaujímavý, jej postavy sú dobre rozpracované a čitateľ sa s nimi dokáže stotožniť. Po tejto knihe budete určite rozjímať a rozmýšľať o živote."

Motýliky – medzi štyrmi očami získali Goodreads Choice Awards v kategórii Best Young Adult Fiction, Stonewall Book Awards v kategórii Children's and Young Adult Literature a časopis Time ju zaradil do výročného zoznamu Best YA Books.