Na konci naozaj obaja umrú

Adam Silvera


Keď zostáva menej než dvadsaťštyri hodín života...

Adam Silvera je vychádzajúca hviezda na svetovej tínedžerskej contemporary scéne. Každý jeho román je lepší ako predošlý a slovenským čitateľom sa ako prvá dostáva do rúk jeho najnovšia kniha „Na konci naozaj obaja umrú“. Mateo a Rufus žijú v alternatívnom svete, kde je možné predpovedať smrť. Obávaný telefonát ich zastihne absolútne nepripravených. Za normálnych okolností by sa Mateo a Rufus nikdy nestretli. Toto však nie sú normálne okolnosti a chalanom ostáva menej než dvadsaťštyri hodín života. Plachý Mateo je zdrvený. Nedokáže pomyslieť na to, že tu nechá vážne chorého otca a najlepšiu kamošku s malým bábätkom na krku. Rozhodne sa však, že aspoň tento posledný deň spraví niečo, aby si ho ľudia pamätali. Rufus je bitkár, ktorý už prišiel o celú rodinu a telefonát ho veľmi nezaskočí. No aj tak mu ostáva čo-to vybaviť, aby po sebe zanechal čo najmenší chaos. Hoci si to boja priznať, Mateo a Rufus sú vydesení a zarmútení, spoja sa však cez aplikáciu a čaká ich deň, ktorý si užijú naplno. Ani jeden z nich však nečakal, že sa na jeho konci jeden do druhého zamilujú.
Viac

14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 344
Dátum vydania 15.4.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,47 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Zuzana Trstenská
EAN 9788056627228
Vek od 13
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

knizny.zavislak - Na konci naozaj obaja umrú

"Kniha, ktorá vám zlomí srdce a zároveň ho zahreje. Krásny emocionálny príbeh. Toto naozaj milujem." Za prvé - postavy: Hocikto sa mihol v tejto knihe, tak bol realistický a dobre napísaný. A to netýka len hlavných postáv a ich kamarátov. Aj keď nemám rovnakú osobnosť ako niektorá z postáv, dokázala som sa do nich vcítiť a pochopiť ich pohľad na svet. Plus, ten prerod hlavných hrdinov bol fanta...

Autor

Adam Silvera

Adam Silvera

Adam Silvera je autor mnoha bestsellerů podle žebříčků New York Times, v České republice si získal čtenáře především knihou Oba na konci zemřou. Pracoval jako prodejce v dětském knihkupectví, community manager nebo recenzent dětských a young adult titulů. Narodil se a vyrostl v New Yorku. Nyní žije v Los Angeles a je vysoký, aniž by pro to měl nějaký zvláštní důvod.

Zobraziť profil autora