Young adult (CZ)

Dievča z atramentu a hviezd

Kiran Millwood Hargrave


Každý z nás si na koži nesie mapu vlastného života, v spôsobe chôdze, dokonca aj v tom, ako rastie.

PRÍBEH ZÁZRAKOV A ODVAHY

Každý z nás si na koži nesie mapu vlastného života,

v spôsobe chôdze, dokonca aj v tom, ako rastie.

MAGICKÝ BESTSELLER

Najlepšia britská detská kniha roka 2017

Od chvíle, keď na ostrov dorazil generál Adore, nikto nesmie prekročiť hranicu medzi Gromerou a zvyškom ostrova. To však Isabelle nebráni v tom, aby snívala, že raz preskúma každučký centimeter Zabudnutého územia, ktoré leží za hranicami. Keď zmizne jej najlepšia kamarátka, Isabella sa votrie do pátracej skupiny – je predsa dcérou kartografa. Navyše okrem máp vie čítať aj hviezdy, ktoré ju môžu doviesť až do zabudnutého srdca opusteného ostrova.

No svet za mestskými hradbami je len pustatina plná príšer, kde pod vyschnutými riekami a dymiacimi sopkami spí príšera z legiend. Isabella čoskoro zistí, že zachraňovať bude musieť nielen stratenú dievčinu, ale predovšetkým samotný ostrov.

Viac

9,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner YA fantasy
Počet strán 232
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 12.4.2019
Formát 135x198 mm
Hmotnosť 0,27 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Girl of Ink and Stars
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056609699
Vek od 12
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Autor

Kiran Millwood Hargrave

Kiran Millwood Hargrave

Kiran Millwood Hargrave sa narodila v Surrey. Keď bola malé dievčatko chcela byť mačkou, majiteľkou mačky alebo prvou ženou na Marse. Splnilo sa jej len jedno prianie. V dospelosti však zistila, že vďaka knihám a písaniu sa môže stať kýmkoľvek chce. Počas štúdia na vysokej škole sa začala venovať písaniu poézie. Vyšli jej tri zbierky. Jej prozaickým debutom bola kniha Dievča z atramentu a hviezd, za ktorú získala aj ocenenia ako Waterstones Children’s Book Prize a British Book Awards Children’s Book of the Year. Kiran žije v Oxforde s manželom a mačkou Lunou. Viac sa môžete dozvedieť na jej webe www.kiranmillwoodhargrave.co.uk

Zobraziť profil autora