So zlým chlapcom z Krvavej dedičky by som šla na rande | Rozhovor s Amélie Wen Zhao o sérii Krvavá dedička

Interview

Amélie Wen Zhao je autorkou parádnej fantasy série Krvavá dedička, ktorú vám odporúčame všetkými desiatimi! V rozhovore sa dozviete odkiaľ Amélie čerpá inšpiráciu pri písaní, aké knihy čítala ako tínedžerka a ako vyzerá jej spisovateľská rutina.

Ana je silná hrdinka v drsnom fantasy svete. Čo ju ženie vpred a odkiaľ si pri jej tvorbe čerpala inšpiráciu?

To je pravda, je to naozaj rebelská hrdinka. Chcela som napísať ženskú postavu, ktorá vo svojej honbe za spravodlivosťou nemá zľutovania a nepodľahne nátlaku mužov ani autorít v jej okolí (ani sa nimi nenechá rozptýliť). A najmä, jej motivácia pramení z dobra a vôle napraviť zlo vo svete, v ktorom žije. A to ju charakterizuje.

Máš s Anou niečo spoločné?

Práve Ana je postava, s ktorou mám najmenej spoločné. (smiech) Je temperamentná, tvrdohlavá a neústupná, zatiaľ čo ja som mierna a diplomatická. Ale zdieľame silný zmysel pre spravodlivosť a morálku.

 

Šla by si na rande s Ramsonom?

Jednoznačne. Je to krásny a nebezpečný chalan, o ktorom sníva každá z nás. Ale asi by to skončilo pri tom jednom rande. A dávala by som si pozor na peňaženku :DD Veď ho poznáme.

 

Aká je tvoja spisovateľská rutina?

Vstanem ráno o šiestej, píšem kým odídem do práce. (Stále pracujem v banke). Po práci si dám večeru a píšem do takej desiatej večer. Cez víkendy sa snažím venovať písaniu minimálne šesť hodín. Niekedy aj viac, ak ma tlačí deadline.

 

Aké knihy si čítala ako tínedžerka?

Keďže som navštevovala medzinárodnú školu v Číne, čítala som rôzne knihy z rôznych krajín. Samozrejme, čítala som aj veľa čínskej klasiky, ako napríklad Romanca troch kráľovstievSny z Červenej komnaty. Milovala som fantasy, vďaka Harrymu Potterovi som sa zlepšila v angličtine a zo školskej knižnice som si požičiavala fantasy knihy ako Sabriel, Enderova hra či Artemis Fowl.

 

                                             autorku Amélie Wen Zhao sledujte na IG ako ameliewenzhao

                                                                           foto archív IG Amélie Wen Zhao