Emily Strange


1. Emily Strange - Divná a divnejšia

Emily Strange - Divná a divnejšia

Emily Strange je 13-ročné dievča. Je schopná vidieť vám až do žalúdka, keby sa jej zachcelo. Ale skôr ju nájdete, ako si dáva šlofíka so svojimi štyrmi mickami – alebo ako sa venuje svojej podivnej záhradke plnej buriny alebo ako pre susedov chystá neškodné žartíky, až kým ju neprosia o milosť, alebo ako navštevuje svojich dávnych predkov pomocou časostroja zostaveného z nanukov a gitarových strún.

2. Stratené dni Emily Strange

Stratené dni Emily Strange

Emily Strange je trinásťročné dievča, ktoré však nie je celkom ako ostatné jej rovesníčky. Je tak trochu divná a záhadná. Môžete ju rozpoznať podľa krátkych čiernych šiat a dlhých čiernych vlasov so zastrihnutou ofinou. V prvom knižnom príbehu – Stratené dni – sa potuluje po najrôznejších zákutiach podivného mesta Čierna Skala, kde stretá rôznych podivných ľudí. Najradšej však trávi čas v spoločnosti svojich štyroch čiernych mačiek. Rada strieľa z praku a opravuje, či vynalieza všelijaké prístroje.

3. Emily Strange - Divná a divnější

Emily Strange - Divná a divnější

Další dobrodružství Emily Strange! Je jí 13 let a každému vidí až do žaludku. Nejraději se ale povaluje se svými čtyřmi kočkami nebo se věnuje své podivné zahrádce plné plevele nebo provádí sousedům neškodné žertíky, dokud nežadoní o milost. Je fakt divná. A teď si představte takové dvě, jednu divnější než druhou.