Akadémia pre mladé dámy


1. Poklony a sprisahania

Poklony a sprisahania

Sophronia sa tajne pripravuje v Akadémii pre mladé dámy uhladených mravov na povolanie špiónky. Na tajných nočných výletoch po vzducholodi zistí, že sa chystá akési sprisahanie s hrôzostrašnými následkami pre nadprirodzené bytosti i ľudí. Pokúša sa odhaliť, kto za ním stojí, a ochrániť tak svojich priateľov.

2. Úklony & úklady

Úklony & úklady

Sofronie nastupuje do druhého ročníku Penzionátu mademoiselle Geraldiny a hned pomáhá kamarádce zbavit se únosců. A záhada s prototypem pokračuje – tentokrát by někdo zabíjel za jeden droboučký ventil z divnostroje. Jedna potíž za druhou, zvládne to Sofronie? A co ten flirt s kotelníkem Mydlounem?

3. Etiketa & špionáž

Etiketa & špionáž

Štrnásťročnú Sophroniu zapíše jej mama do akadémie pre mladé dámy, aby sa naučila náležite sa správať v spoločnosti. Sophronia však čoskoro príde na to, že Prípravná akadémia mademoiselle Geraldine pre mladé dámy uhladených mravov je výnimočná: dievčatá sa učia tancovať, správne sa obliekať, dokonale ovládať etiketu a popritom si osvojujú aj základy špionáže! Sophroniu a jej kamarátov čaká strhujúci prvý rok na novej škole.

4. Etiketa & špionáž

Etiketa & špionáž

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale také opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronii a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!