Slovanská fantasy, ktorá vás totálne pohltí – Dcéra zimy

CooBooNews

Milí Kubulíni! Ani si neviete predstaviť, ako veľmi sa tešíme z nášho najnovšieho prírastku! A hlavne sme sa tešili, kedy túto super správu budeme môcť zdieľať aj s vami. Vladimíra Šebová je autorkou bestsellerovej sci-fi série Insomnia. S novinkou Dcéra zimy načrela do žánru fantasy a inšpiráciou jej bola naša slovanská mytológia. Hlavnými postavami sú Morena a Vesna, spoznávame ich ako tínedžerky a sledujeme ich cestu k bohyniam.

„Sú len dva spôsoby, ako sa stať nesmrteľnou – narodíš sa ako bohyňa alebo sa staneš príšerou. My sme to druhé.“

Večný život sa stal ich prekliatím. Keď všetkými obávaná Morena zachráni svoju sestru Vesnu pred popravou, prvý raz za celé veky má nádej na zlomenie kliatby. Na prahu dospelosti ich totiž uväznili vo svete živých. Morena sa stala nesmrteľnou a Vesna uviazla v beznádejnom kolobehu – vždy v najkratší deň roka umrie a následne sa znovuzrodí.

A teraz, po dlhých stáročiach, konečne našli niekoho, kto im dokáže pomôcť. Kým postupne odhaľujú tajomstvo, ktoré sa skrýva za ich prekliatym osudom, musia čeliť nielen samotnému vládcovi podsvetia a bájnym príšerám, ale aj vlastnej minulosti a obyčajnej ľudskej zlobe.

Podarí sa im zlomiť kliatbu alebo s nimi bohovia rozohrajú celkom inú hru?

Vlaďka Šebová strávila hodiny a hodiny v knižnici, aby svoje hlavné postavy a aj mytologické pozadie čo najlepšie opísala. Potom popustila uzdu fantázii a vytvorila dokonalú zmes mágie a mytológie. Najviac si užívala akčné scény či príšery, ktoré majú v knihe bohaté zastúpenie.

Nedávno sme na našich sociálnych sieťach zverejnili obálku Dcéry zimy, a ani si neviete predstaviť, ako veľmi nás potešila vaša reakcia. Nám sa páčila od prvej sekundy, ako sme ju uvideli, ale váš názor je ten najdôležitejší. Autorkou obálky je talentovaná ilustrátorka Lenka Šimečková. A s krásnosťami nekončíme! Každá správna fantasy sa nezaobíde bez mapy. Tú nám do románu Dcéra zimy nakreslil šikovný Brian Terrero. Už sa tešíte tak ako my? Napíšte nám o tom!

P. S.: To najdôležitejšie sme skoro zabudli, novinka Dcéra zimy bude na pultoch kníhkupectiev už koncom augusta!