Príbeh Školy dobra a zla pokračuje!

CooBooNews

Aj vy ste sa zamilovali do rozprávok a s napätím čakáte, ako sa bude vyvíjať príbeh Agathy a Sophie? Máme pre vás skvelú správu! Práve vyšla prvá časť štvrtej knihy série s názvom Výprava za slávou.

Na čo sa teda môžete tešiť?

Naj kamošky Agatha a Sophie porazili zlovoľného riaditeľa školy, a tak si myslia, že už dosiahli svoj šťastný koniec. Ale ho-pŕ! Aká by to bola rozprávka bez poriadneho zvratu?

Štvrtáci sa vydávajú na svoje výpravy do Lesov. Agathinou výpravou je pomôcť Tedrosovi, aby sa stal právoplatným kamelotským kráľom a ona jeho kráľovnou. Toľko si toho preskákali, tak by si už snáď chvíľku mohli užiť aj šťastie. No pri korunovácii došlo ku katastrofe, Tedros sa Agathe vyhýba a ona pri sebe nemá ani naj kamošku Sophie.

A Sophie je osamelá tiež. Je síce super, že sa stala dekankou zla, neustále usporadúva párty a zlo je vďaka nej prvý raz v histórii príťažlivé. Čo z toho, keď to nemá s kým zdieľať?

Lesy však Agathu a Sophie znova potrebujú a všetci štvrtáci sa napokon vydajú na výpravu, ktorú nikto z nich nečakal. Výpravu na záchranu samotnej podstaty rozprávok! Znie to super, že? Pretože to je super. 😊

Nové príbehy v podaní Zuzany Trstenskej!

Sme nesmierne nadšení, že sa prekladu série Školy dobra a zla od štvrtej knihy ujala jedna z najlepších prekladateliek na Slovensku Zuzana Trstenská! Jej prácu môžete poznať napríklad z obľúbených detských sérií Fablehaven, Narodeninová séria či fantasy kníh Dvanásť nocí, Kvety pre Algernona alebo Bezhviezdne more. Zároveň Zuzkinou revíziou prešli aj preklady prvých troch kníh, a tak sa môžete tešiť na ich vylepšené revidované vydanie! Prvá revidovaná časť série vyjde už v apríli 2022.

 

Film na netflixe už čoskoro

Určite sa rovnako ako my neviete dočkať, kedy netflix konečne vypustí do sveta filmové spracovanie Školy dobra a zla. 😊 Konečne tu máme rok 2022, na ktorý je premiéra filmu ohlásená! Držme si palce, nech je to čím skôr. Videli ste však už nové fotky z natáčania? Naše obľúbené postavy stvárnia svetové herecké mená, napríklad Charlize Theron ako lady Lesso, Laurence Fishburne ako riaditeľ školy či Ben Kingsley. Paráda, nie?

 

Škola dobra a zla sa rozrastá

Nielenže sa tento rok môžete tešiť na oba diely 4. knihy série Výprava za slávou a filmové spracovanie na netflixe. V CooBoo vám prinesieme aj ďalšie knihy obľúbeného autora Somana Chainaniho z tohto sveta. ♥

Škola dobra a zla: Sprievodca pre navekáčov a nikdáčov

Keď vás stymfaly vypustia nad školou dobra alebo vlky odtiahnu do školy zla, ako sa v svojej rozprávke zorientujete? Pomôže vám s tým plnofarebný, krásne ilustrovaný sprievodca týmto svetom plný informácií, ako škola funguje, aká je v tejto rozprávke móda, podrobná mapa Školy dobra a mnoho ďalších informácií vrátane listov od dekaniek školy a iných dôležitých rozprávkových postáv. Must-have pre všetkých fanúšičky a fanúšikov série.

Predpokladaný dátum vydania: leto 2022

 

Komiks Červená škola

Všetky príbehy, ktoré sa prepletú, sa musia raz rozpliesť. Škola dobra a zla hostí Norťanov z príbehu Červená kráľovná od bestsellerovej autorky Victorie Aveyard. No Nekonečné lesy počas slávnostného plesu pokryje zlovestná hmla, ktorá ľudí mení na krvilačné beštie. Podarí sa Agathe, Sophie, ale aj princovi Calovi a Červenej Mare zachrániť oba príbehy?

Farebný, akčný komiks s našimi obľúbenými hrdinkami a hrdinami.

Predpokladaný dátum vydania: leto 2022

 

A to nie je všetko! Od Somana Chainaniho toho chystáme ešte oveľa viac, ale zatiaľ vám podrobnosti nemôžeme prezradiť. Snáď už čoskoro!!!

Tak čo, tešíte sa znova do rozprávky? 😊