5 dôvodov, prečo si prečítať sériu Mágia živlov

O našich knihách

Mágia živlov je young adult fantasy séria od americkej autorky Elisa Kova.

Tá má na svojom konte hneď niekoľko úspešných kníh a v slovenčine sú zatiaľ preložené prvé dve časti spomínanej série Mágia živlov, a to Prvá Veterná čarodejka a Pád Ohnivého princa. Tu je pár dôvodov, prečo by ste týmto knihám mali dať šancu.

1. Živelná mágia

Neviem ako vy, ale ja mám odmalička rada elementárnu mágiu. Možno vďaka rozprávke W.I.T.CH. alebo ďalším príbehom, v ktorom vedeli hlavné hrdinky rozkazovať ohňu, vode, vetru, zemi a ďalším prírodným silám. Mágia živlov má tento prvok už v samotnom názve a v deji sa vyskytujú čarodejníci s rôznymi schopnosťami.

2. Hlavná postava knihomoľka

Vhalla Yarlová je učnicou v centrálnej knižnici, kde katalogizuje knihy a potajomky ich aj číta. Najmä tie, ktoré by čítať nemala. Asi každý knihomoľ niekedy túžil žiť a pracovať medzi regálmi kníh, kde by ich pekne narovnával, dával na svoje miesto, oňuchával a hltal jednu za druhou. Celkovo mi je Vhalla veľmi sympatická, iste, niekedy je naivná, ale za to môže skôr vek ako charakter a naozaj jej fandím, aby mal jej príbeh šťastný koniec.

3. Príbeh

Ak patríte k fanúšikom young adult fantasy kníh, v Mágii živlov dostanete všetko, po čom túžite. Okrem získania magických schopností, ich rozvíjania a trénovania, tu máme aj priateľstvo, vzťahy, lásku a zradu, ale aj úvahy o manželstve, povinnostiach. A samozrejme, vojna, útoky, súboje... Mám pokračovať?

4. Krásne obálky

Samozrejme, nie sme povrchní a nesúdime knihu podľa obalu. Ale, povedzme si pravdu, pekná obálka dokáže zaujať a najmä v kombinácii s vydareným príbehom sa stáva ozdobou každej knižnice. Celá séria má úžasné obálky, ktoré sú prácou ilustrátorky Merillizy Chan, ktorá je neskutočná a odporúčam mrknúť na jej ďalšie ilustrácie a projekty. V druhej časti Pád Ohnivého princa, pribudla v knihe aj skvelá mapka, čo je opäť čerešnička na torte.

Štýl písania

Veľmi dôležitý prvok každej knihy je práve štýl, akým ju autor alebo autorka napíšu. Niekedy práve dobré a pútavé písanie preváži nad všetkým ostatným. Elise Kova píše tak, že ani netuším, ako ubiehajú strany, a zrazu som na konci knihy. A to ma bavili aj situácie, ktoré neboli vyslovene napínavé či akčné, ale skrátka všetko pekne hladko plynulo.

 

Ak Mágia živlov ešte nie je na vašom knižnom zozname, dúfam, že som prispela malou štipkou a nasadila vám chrobáka do hlavy. V prípade, že ste už knihy čítali verím, že ste z nich tiež nadšení ako ja a netrpezlivo čakáte spolu so mnou na pokračovanie.

 

                            Autorkou článku je Janka Casion Kolenová, redaktorka portálu Fantasy knihy a blogerka.

                                                                 Facebook | Instagram | Web My Fantasy Dream